3HT: Bronzová priečka v Topoľčanoch.

V nedeľu 3.januára naši tretiaci vycestovali do Topoľčian na ďalší kvalitne obsadený turnaj SZLH, kde nás čakali nasledovní súperi: HC Topoľčany, MMHK Nitra, HK Trnava a HK Ružinov. V prvom zápase proti domácim hráčom sme dosiahli jednoznačné víťazstvo 18:2. V ďalšom zápase sme nastúpili proti tradičnému súperovi z Ružinova, a opäť raz sme ťahali za kratší koniec, prehrali sme 6:10. Po obedňajšej prestávke sme vykorčuľovali na ľad proti Trnave odhodlaní dosiahnuť druhé víťazstvo. Prvý polčas sa nám to aj darilo, keď sme ho vyhrali 5:3. Ale v druhej časti hry sa super zmobilizoval a keď otočil na 5:6, vyzeralo to zle-nedobre. Naši hráči dokázali svojou bojovnosťou vyrovnať, a keď Samko Slobodník vsietil víťazný gól na 7:6 desať sekúnd pred koncom, vypukla naša nefalšovaná hokejová radosť a potvrdilo sa, že hokej sa hrá naplno až do poslednej sekundy. Po krátkej 15 minútovej prestávke nás čakal posledný zápas proti silnému družstvu HK Nitra. Vyše polovicu zápasu sme držali so súperom krok až do stavu 3:3, ale potom sa tromi rýchlymi gólmi odpútal, a nám už nezostali sily na vyrovnanie, takže sme prehrali 4:7.

Naša zostava s gólmi: brankári Oliver Juhász, Gabko Suchý, Dodi Hamran a hráči Mick Vadkreti 6, Dan Finda 1, Emča Tóthová 3, David Fazekas 3, Luki Kuzma 1, Alex Segin,  Marcus Šarfický 3, Alex Lövinger 1, Samko Slobodník 2, Maťo Petráš 2, Máté Kuczman 2, Jakub Ježo 3, Samko Jančovič,  Adam Mellen 2, Miška Senková 3, Ati Nagy, Kika Taricsová 2, Dávid Rybárik.

Konečné poradie:

  1. MMHK Nitra
  2. HK Ružinov
  3. HK Lokomotíva Nové Zámky
  4. HK Trnava
  5. HC Topoľčany

Všetkým hráčom gratulujem k peknému 3.miestu, a ďakujem trénerom Marekovi a Oskarovi za vytvorenie priateľskej atmosféry a celodennú starostlivosť o naše deti.

 

Vlado Kuzma, vedúci družstva

topol