5 HT: Hokejoví gentlemani ešte nevymreli.

20151018_143934

V nedeľu pokračovala súťaž piatakov a naša Lokomotíva cestovala k minuloročnému majstrovi SR štvrtých ročníkov, čiže k úradujúcemu šampiónovi piatakov pre sezónu 2015/2016 HK Ružinov 99. Keďže aj naši dvaja hráči Viki a Domčo boli súčasťou tohto úspechu Ružinova, keď na konci minulej sezóny hájili práve ich farby, stretnutie dávalo minimálne pre nich dvoch zvláštny náboj ukázať sa kamarátom a trénerom súpera.

Zápas sa niesol v ukážkovej atmosfére na ľade i v hľadisku a 40 gentlemanov na ľade ukázalo rodičom a všetkým návštevníkom Ružinovského zimáku, že aj na piatacky zápas sa oplatí chodiť. Hráči a hráčky oboch družstiev ukázali najvyššiu kvalitu v tejto vekovej kategórii, vyrovnaný zápas sa hral čisto, bez faulov, nervozity na ľade i v hľadisku. Prvá tretina sa hrala bez gólov, keď bol cítiť obojstranný rešpekt zo súpera a keď sme bohužiaľ nevyužili niekoľko vyložených príležitostí. Lokomotíva sa v druhej tretine ujala vedenia na 0:1 Timurovým gólom z nájazdu, načo súper odpovedal rovnako z nájazdu na 1:1. Neskôr sme udreli znova my, keď Viki začal naše striedanie a prekvapil tretiu lajnu súpera a bravúrne zakončil. Ružinov však znova vyrovnal a do tretej tretiny sme išli za stavu 2:2. Tretia tretina bola už herne mierne pod taktovkou Ružinova, keď hlavne naša druhá lajna mala problém udržať súpera na dištanc, no udržala. Čo sa však nepodarilo našej tretej pätici a inkasovali sme na 3:2 pre domáci Ružinov. To sa ukázalo ako rozhodujúce a zároveň ako končený výsledok inak parádneho zápasu.

HK Ružinov 99     –     HK Lokomotíva Nové Zámky     3   :   2

Za NZ: Slávik, Zimková, Ďurina, Vaškovič, Petrík (1+0), Kodhaj, Tóth, Stern, Bajla, Král (1+0), Molnár, Majerčík, Mucha, Balog, Kuchar, Cvik, Gӧgh, Gúcky.

Dnes chválime všetkých aktérov na ľade, našich i súpera. Zamrzí tesná prehra, hlavne keď sme dvakrát súperovi o gól odskočili my, no taký je šport a hokej zvlášť. O ten povestný gólik bol súper z Ružinova predsa len lepším tímom a preto im športovo gratulujeme. Pred rokom sme o gól na ich ľade boli šťastnejší my. Ani teraz sme s plačom z ľadu však neodchádzali, lebo naši hráči nechali v zápase všetko, na čo mali a to sa všetkým muselo páčiť. A to záverečné spoločné ďakovanie smerom k tribúne len dokazuje, že hokejoví gentlemani skutočne ešte nevymreli.

Ď A K U J E M E    5 H T, Ďakujeme Ružinovu, Ďakujeme Lokomotíve za parádne hokejové divadlo.