5 HT: Kodesov čistý hattrick a Damiánova nula.

20150926_135308

V sobotu pokračovala súťaž piatakov a už tretíkrát po sebe sme sa predstavili na domácom ľade. Po dvoch Bratislavských ťažkých súperoch sme privítali Iskru Partizánske. A veru hneď na začiatku stretnutia sa poriadne zaiskrilo na našej polovici, keď nás súper riadne zatlačil a snažil sa dobyť našu bránu. Celá tretina sa niesla v duchu vyrovnaného boja, Partizáni i my sme si strážili pásmo, hra sa prelievala z jednej strany na druhú, aj keď sa nám zdalo, že sme mali navrch, dlho gól v tomto zápase nepadol. Až do chvíle, keď minútu do konca prvej tretiny otvoril skóre zápasu náš kapitán Viki po Domčovom vysunutí, pričom druhú asistenciu zaznamenal aj Ivo.  No keď sme dostali v prvej minúte druhej tretiny gól z radu lacných, znova sa začínalo od vyrovnaného stavu. Znova však zavelili do útoku krídla prvej lajny a Viki po Domčovej prihrávke preklopil druhý krát v zápase a definitívne misku váh na našu stranu. Potom aj Domčo prekonal súperovho brankára po prihrávkach Vikiho a Timura. Neskôr už prišla Kodesova pieseň a troma gólmi v rade zlomil barikády Partizánov. Na tretí gól mu prihrával Dávid Majerčík, inak boli góly po samostatných akciách, jeden krajší ako druhý. Siedmi gól v zápase pridal Timur, keď súper nestačil prestriedať a Timur tak stanovil konečné skóre.

HK Lokomotíva Nové Zámky     –     KH Iskra Partizánske     7   :   1

HK NZ: Slávik, Zimková- Ďurina, Vaškovič (0+1), Petrík (2+1), Král (1+1), Tóth (1+2) – Bajla, Gúcky, Stern, Majerčík (0+1), Kodhaj (3+0), Molnár – Mucha, Balog, Kuchár, Gögh, Czuczor, Cvik

Dnešný zápas sa musel páčiť, zatiaľ najlepšieho súpera v priebehu súťaže sme vyprevadili domov s prehrou. Síce upútal Kodesov čistý hattrick a Damiánov parádny výkon v bráne, keď za 40 min. neinkasoval ani raz, pochvalu a obdiv si zaslúžia všetci chalani i dievčatá. Niki, Lily a všetci chalani predviedli výkon, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani vyššie ročníky. Obaja súperi odohrali perfektné piatacké stretnutie s výborným pohybom, šancami a mnohými osobnými súbojmi. Tréner hostí vzdal obrovskú pochvalu nášmu družstvu, no my odkazujeme do Partizánskeho, že aj mladé iskry hrali famózne. Dnes sme boli šťastnejším a aj lepším družstvom my, premenili sme šance, no už teraz sa tešíme na odvetu v zime. Presne takéto zápasy sú pekným odrazom práce na tréningoch. Naši tréneri, Martin, Maroš a Marek musia byť po takomto zápase spokojní a na celé družstvo hrdí. Na tradičnom obede po zápase zmizlo z tanierov jedlo akosi rýchlejšie ako obvykle, veď hráči nechali na ľade všetky sily a určite celé raňajky.  Klobúk dole 5 HT.

Erich Tóth, vedúci družstva 5 HT

 

20150926_142715 20150926_142718 20150926_142728 20150926_142732