5 HT: Lokomotíva prefrčala pod Nitrianskym hradom.

nitra1

Skvelé, famózne, parádne, excelentné a hlavne zaslúžené.

V nedeľu 17.1.2016 pokračovala súťaž piatakov a pre nás tým najťažším zápasom aký sme si mohli „naplánovať“. V krajskej bašte hokeja sme chceli Nitre vrátiť prehru z domáceho ľadu a prehru z turnaja v Trenčíne. Chceli a vrátili…Vrátili výkonom, ktorý sa ťažko rodí a ešte ťažšie asi zopakuje. Chlapci a dievčatá boli dve tretiny lepším družstvom, išli na doraz svojich možností a na pokraj svojich síl. Zápas v Nitre sa musel páčiť aj najväčším hokejovým kritikom, obe družstvá predviedli parádny piatacky hokej so šancami na oboch stranách. Poďme pekne po poriadku. Prvý sme udreli my v 5.minúte Kodesom, no 50 sekúnd prešlo a bolo 1:1. Potom prišili najrýchlejšie zlepené góly za sebou, keď za 12 sekúnd trafil Viki a po ňom Timur. Lenže dlho sme sa netešili súper do minúty znížil a po prvej dvadsaťminútovke to bolo 2:3 pre Lokomotívu. Po prestávke prišla studená sprcha. Kým sa Niki v bráne zahriala, za 7 a pol minúty ťahala až 3 krát puk zo siete, súper otočil na 5:3 a len málo kto by ešte na Lokomotívu vsadil čo len cent. Vtedy ale prišla chvíľa pre trénera Martina, aby ako správny psychológ urobil niečo z náladou na striedačke. Pochopili to aj rodičia v hľadisku a po „Zámky do toho“ za nepriaznivého stavu sa chlapci znova nakopli. Domčo znížil ešte do prestávky na 5:4 a dal nádej na dobrý výsledok. Hneď po prestávke sme udreli Kodesom a Timurom, otočili sme na 5:6, a keď Domčo udrel na 5:7 lišiacky spoza brány, zdalo sa, že sme na dobrej ceste. No súperovi sa podarilo znova vrátiť do zápasu, Nitra znížila na 6:7 a potom 7 minút žiaden gól nepadol. V tejto fáze sme mali viac z hry, ale súper odolával. V 55.minúte ale neodolala jeho tretia lajna, keď Samo B. parádne trafil a zužitkoval Fifovu prihrávku na strelenie dôležitého gólu. Dve minúty po ňom dokonal Domčo svoj dnešný hat-trick a po ňom Krištof stanovil konečný stav.

MMHK Nitra     –     HK Lokomotíva Nové Zámky     6   :   10

Za Lokomotívu: Damián, Niki- Ďuri (0+1), Lily (0+1), Kodes (2+1), Viki (1+1), Domčo (3+1), Guco, Bajles, Timur (2+0), Krištof (1+0), Viki G., Filip M. (0+1), Ivo (0+1), Kečup, Osi, Micky (0+1), Samo B. (1+0)

Po takomto zápase máte buď zimomriavky, slzy radosti na krajíčku, alebo len tak skvelý pocit z dobre odvedenej roboty. Na trénerovi Cipovi to možno vidieť nebolo, ale verte, že je šťastný ani nie tak z výsledku ako z výkonu. Rodičia musia byť hrdí na svoje deti, lebo to, akým spôsobom zvládli tento ťažký zápas bolo ukážkové. Družstvo ako jeden muž na striedačke i na ľade, všetci si pomáhali a bojovali za svojich spoluhráčov. A že boli aj chyby v zápase? Priatelia zabudnime na ne, po takomto famóznom výkone sa ich riešiť ani nehodí. Ideme ďalej, ráno sa zobudíme do nového dňa a potom poobede znova šup šup na tréning. J