5 HT: Na HOBE orchester prvej lajny.

17.11. pokračovala súťaž piatakov predohrávkou odvetného stretnutia na ľade odvekého rivala HOBA Bratislava, ktorého sme doteraz na jeho ľade nikdy neporazili. Lenže nikdy nehovor nikdy a dnes to platilo od prvej sekundy. Hneď v prvej minúte sme udreli dvakrát a zápas sme chytili pevne do rúk. Naša úderná formácia točila súpera učebnicovou hrou, keď za prvú dvadsaťminútovku strelili chalani 7 gólov. Súper síce dva krát skóroval, no v prvej minúte druhej tretiny sme pridali ďalší a o pánovi na ihrisku nebolo pochýb. Náš 11. gól zaznamenal symbolicky hráč s číslom 11 Adam Kečkéš, za čo mu dávame palec hore, konečne mu to tam padlo. Ozdobou zápasu bolo 13 gólov našej prvej formácie, ktoré padali po krásnych hokejových akciách, po inteligentných hokejových riešeniach a chcením sa u silného súpera ukázať. Čerešničkou na tejto víťaznej torte je 9 presných zásahov Domča, no oveľa dôležitejšie je to, že sa ukázala sila tohto mladého kolektívu na čele s trénerom Martinom Šurnovským.

HOBA Bratislava     –     HK Lokomotíva Nové Zámky     5   :   17

Za HK: Slávik, Zimková – Ďurina (0+3), Vaškovič, Gúcky, Petrík (3+6), Kodhaj (1+5), Tóth (9+4) – Balog, Stern, Bajla, Molnár, Král (2+0), Majerčík, Kuchar, Mucha, Petráš, Gӧgh (0+2), Cvik (1+0), Kečkéš (1+0)

Naša 5 HT odohrala za štyri dni až tri zápasy, všetky vyhrala a pomer gólov 57:6 ukazuje na obrovskú útočnú silu, perfektné brankárske posty a vynikajúco postavené obranné valy. A nielen to. Ukazuje to aj na to, že aj v malom hokejovom meste sa poctivou prácou trénerov a zodpovedným prístupom hráčov a rodičov môžeme porovnávať aj s hokejovo väčšími baštami. A tréneri dali v prebiehajúcej sezóne už šancu trom brankárom a 22 hráčom, ktorých z času na času rotujú, čo nebývalo v našich podmienkach zvykom, aby sme mali v jednom ročníku toľko možností. Chalani i dievčatá nám rastú do hokejovej krásy, vzorne reprezentujú náš klub a mesto a preto sme pre nich pripravili na Vianoce pekné darčeky v podobe dvoch účastí na medzinárodných turnajoch. Len tak ďalej 5 HT.