5 HT: Po skvelom výkone ďalší cenný skalp.

20150919_134242

V sobotu 19.9. pokračovala naša päťka v súťaži domácim zápasom proti ďalšiemu bratislavskému družstvu, tento krát sa tu predstavila HOBA. S týmto súperom sme sa celé roky stretávali či už v EMHL, alebo na turnajoch SZLH a veru sa nám ich v týchto posledných rokoch zdolať nikdy nepodarilo. Preto sme boli pripravení na všetko, ale hlavne na to, že jedine životným výkonom každého jednotlivca môžeme ako tím uspieť. Nevieme ako, ale znova to tréner Martin Šurnovský naplánoval v týždni tak, že vrchol, t.j. tento zápas, bol pohladením duše každého hokejového fajnšmekera. Aj ústa najväčších kritikov museli po tomto zápase ostať nemé, lebo celá 5 HT podala dozaista najlepší výkon posledných rokov v NZ. Na čele so štvorgólovým kapitánom a naozaj dnes ťahúňom č.1 Vikingom, či fantastickým výkonom našich brankárov Damiána a Niki v bráne, ktorá si dokonca dnes pripísala prvý 30-minutový shoutout v drese Lokomotívy, k čomu jej samozrejme gratulujeme.

Zápas to bol teda ako remeň, aj keď od začiatku sme si zaslúžili jasné vedenie a kľud na hokejkách. No nepremenené šance hlavne našej prvej formácie urobili zo zápasu drámu až do 44.minúty. Zo stavu 2:0 bolo razom 2:2, a ešte do poslednej časti hry sme išli za tesného stavu 3:2. Zaslúžili sme si vyhrávať o viac ako jeden gól, lenže nehralo sa na šance, ani na strely. Ešteže sa hrala aj tretina tretia. V nej sme ukázali kanonádu a hru, ktorá zniesla aj tie najprísnejšie kritéria. Síce sme celý zápas mali na vrch, nedokázali sme fyzicky dobre stavaného súpera prekonať a prestreliť inak parádne chytajúcich brankárov v bráne hostí. Až v tretej tretine sme zlomili odpor Bratislavčanov a ôsmimi gólmi sme poslali odkaz všetkým súperom, že ľad v NZ je náš, a že my sme tu doma.

Naša úderná prvá formácia udrela v zápase 7 krát, pričom na paliciach mali chalani ďalších minimálne  toľko isto vyložených príležitostí. Dvojka skórovala raz a naša checking line dnes prekonala súpera hneď trikrát a odohrala vynikajúci útočný zápas.

HK Lokomotíva Nové Zámky     –      HOBA Bratislava     11   :   3

HK NZ: Slávik, Zimková- Ďurina (0+1), Vaškovič, Gúcky, Petrík (4+2), Král (1+1), Tóth (2+2) – Bajla, Stern, Kuchár, Majerčík, Kodhaj (1+0), Molnár – Mucha (0+1), Mikla, Kečkéš, Gögh (1+1), Czuczor (0+1), Cvik (2+0)

Po Skalici, Slovane sme teda zdolali aj HOBU a teda po vzore našich mužov z HC ideme postupnými krokmi bez prehry za svojimi snami. Už o týždeň nás čaká na domácom ľade HK Iskra Partizánske, ďalšie zvučné meno v súťaži, ktorí už minulú sezónu v 4HT naznačovali, že môžu byť čiernym koňom súťaže. Tak tréneri, Martin, Maroš a Marek, je to na vás, pripraviť družstvo v týždni znova na pekné divadlo v sobotu. Držíme palce.