5 HT: S Partizánmi aj druhá bitka v sezóne víťazne.

1113

V nedeľu pokračovala súťaž piatakov. Naša päťka cestovala na ľad do Partizánskeho, kde sú vždy dobré a kvalitné zápasy vo všetkých kategóriách. Inak tomu nebolo ani teraz. Zohrali sme jeden parádny zápas, obojstranne útočný, veľmi korektný, pričom hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V prvej tretine mal navrch domáci súper, druhú a tretiu sme mali miernu prevahu my a to sa ukázalo ako rozhodujúce. Niekoľko zmien v našej zostave nás akosi rozhodilo. Premiéru s kapitánskym C-čkom si okrútil Domčo, keďže náš kapitán Viki na zápas necestoval, do prvej formácie sa posunuli Lily a Viktor G. a v tretej na krídlach dostali príležitosť Dani a Bobo. Chvíľu trvalo kým si chlapci na seba zvykli, ale ono to prišlo a zápas zvládlo celé družstvo v mene hesla jeden za všetkých všetci za jedného. No a ako to už býva, po 1. prestávke prišla na ľad iná Lokomotíva, toto ale necháme v kabíne, isté je, že to trénerovi Martinovi funguje, dohovor a zvýšený hlas je pri hokeji potrebný. Tréner chlapcov vždy vie namotivovať, dohovoriť im a usmerniť ich. Gólovo sa prezentovali Kodes 2x, Timur, Krištof, Viktor G. a Luky, ale treba pochváliť za výkon každého jedného hráča na ľade. Nezabúdame a dnes menovite chválime brankárov Damiána a Niki. Dlhodobo sú obrovskou oporou našej 5 HT, Niki dnes zaknihovala 0 v druhej tretine a Damián podáva celú sezónu spoľahlivé výkony, o ktorú sa opiera obrana i celý tím. Obrancovia nám rastú, Maťo drží vlajku obrancov veľmi vysoko, Lily a spol. idú do každého súboja a žiaden puk im nie je ľahostajní. A tak nečudo, že máme odohratých 18 zápasov v sezóne s pomerom 15 výhier a len 3 prehry. Sezóna ešte pokračuje, stále sa musíme mať na pozore, hneď najbližšiemu súperovi z Nitry máme čo vrátiť.

HK Iskra Partizánske     –     HK Lokomotíva Nové Zámky     3   :   6

Za HK: Slávik, Zimková – Ďurina, Stern, Kodhaj ( 2+0), Tóth (0+1), Gӧgh (1+0) – Balog, Gúcky, Bajla, Král (1+0), Molnár (1+0), Majerčík – Vaškovič, Mucha, Kuchar, Cvik (1+0), Petráš, Czuczor (0+1)

Po zápase sme sa v miestnej reštaurácii spoločne naobedovali, veríme, že všetkým chutilo, za čo ďakujeme manželom Ďurinovím, že myslia aj na hladné žalúdky hráčov.

Trénerovi Martinovi ďakujeme za ukážkovo zvládnutý ťažký zápas, no jedným dychom pridávame, že zápas bol aj veľmi obojstranne kvalitný a v priateľskej atmosfére realizovaný.

Erich Tóth, vedúci družstva 5 HT

1111 1112 1114