5 HT: Víťazná rozlúčka so súťažou.

12832309_697734110330153_5014727671302130776_n

V nedeľu 20.3. odohrali naši piataci posledný súťažný zápas v Trnave. Zároveň to bol aj môj posledný zápas na Slovensku na lavičke 5 HT ako vedúceho družstva a veru títo chlapci a dievčatá mi prirástli veľmi k srdcu. Ako inak aj dnes sme určite chceli vyhrať a parádnu sezónu ukončiť víťazstvom a hlavne s dobrou náladou cestovať na medzinárodný turnaj do maďarského Dunaújvárosu. Zápas nebol však vôbec jednoduchý. Vynútená zmena v prvom útoku, keď necestoval náš kapitán Viki, bola príčinou nesúhry týchto hráčov, ale postupne to všetci piati pochopili a zapli na vyššie obrátky. Domčo zvládol rolu kapitána fantasticky, nič iné ako výhru si celý zápas nepripúšťal a celú prvú, druhú aj tretiu lajnu stále povzbudzoval. V druhej formácii nám absentoval v prvej tretine pohyb, viac sme bránili ako útočili, po polovici zápasu  sa to však zmenilo, pohyb zlepšili a držali súpera na dištanc. V tretej zelenej to bola balada nepremenených šancí počas celého zápasu. Zelená lajna bola jednoznačne lepšia od tej súperovej a od polovice zápasu sme mali prevahu v každom striedaní. Súper vystrkoval rožky, ale zodpovednou hrou sme eliminovali jeho snahu.

HK Trnava     –     HK Lokomotíva Nové Zámky     2   :   6

Góly Lokomotívy: Cvik, Kodhaj, Bohoš, Molnár 2, Tóth

Ešte nie je čas na hodnotenie sezóny, len zrekapitulujeme súťaž piatakov nasledovne. Odohratých má táto partia 28 zápasov s bilanciou 23 výhier, 1 remíza a 4 prehry. Porazili sme každého súpera minimálne raz. Zakopli sme doma s Nitrou, ktorej sme to u nich vrátili, potom sme prehrali v Ružinove, s ktorým sme zase doma dokázali vyhrať. Dva krát sme prehrali so Slovanom, s ktorým sme rovnako dva krát aj vyhrali, keďže majú v súťaži dve družstvá. Museli však poskladať to najlepšie čo mali, aby nás dali, čo je dôkazom našej tohtoročnej sily. S nikým sme výrazne neprepadli, za to naši strelci niektorých súperov nešetrili a bežne sme nastrieľali aj cez 20 gólov v zápase. Presné čísla uvedieme pri bilancii sezóny, už teraz sa máte na čo tešiť.

Naša 5 HT odchádza na medzinárodný turnaj už tento piatok, preto držte palce, aby podobne ako na Vianoce v Banskej Bystrici dokázali všetci odprezentovať natrénované zo sezóny.

Erich Tóth, vedúci družstva 5 HT