5 HT: Vysoké víťazstvo posielame do Chicaga.

V sobotu 14.11. mali naši piataci dohrávku zápasu s Viedňou, ktorá na pôvodný termín nepricestovala. Nepoznali sme kvalitu súpera a ani jeho doterajšie výsledky, tak sme začali trochu s rešpektom, ale rozhodne sme si na víťazstvo verili. Na hráčoch bolo vidieť, že po minulo víkendovom voľne sú riadne namotivovaní a odniesla si to teda Viedeň, ktorú sme veľmi rýchlo zmrazili, keď už po prvej tretine bolo 5:1. Od druhej tretiny bolo na ľade len jedno družstvo, súper sa ocitol v našej tretine len sporadicky a ôsmimi gólmi sme poslali pozvánku fanúšikom našej 5 HT na zajtrajší ťažký zápas s Levicami. Od druhej časti hry dostal vôbec prvú šancu v sezóne v bráne Dávid Sádecký, ktorý síce nemal veľa roboty, no v bráne pôsobil sústredene a sebaisto. Všetky strely kryl a tak si vypýtal tento post aj na tretiu tretinu a trénerovu dôveru splatil v podobe čistého konta za celých 40.min, ktoré odchytal. V tretej tretine mal rozhodne viac roboty, keďže niektorí naši hráči sa za vysokého vedenia už nedokázali sústrediť a sem-tam nechali Dávida vyniknúť bravúrnymi zákrokmi. Dávid čelil aj samostatným nájazdom, ktoré zneškodnil, a keďže naši strelci v tretej tretine obohatili súperove konto o ďalších 6 gólov, výsledok hovorí za všetko:

HK Lokomotíva Nové Zámky     –     Vienna Tigers     19   :   1

Za HK: Dávid Sádecký, Damián Slávik-Vaškovič (0+1), Ďurina (0+1), Kodhaj (2+4), Tóth (4+3), Petrík (3+5), Gúcky, Stern (0+1), Bajla (0+1), Balog (0+1), Král (1+1), Majerčík (2+0), Molnár (2+0), Mucha, Kuchar (0+1), Petráš, Gӧgh (1+0), Cvik (4+1), Kečkéš.

Pekná súhra, efektívna hra a nazbierané body prvej lajny naznačujú výrazné zlepšenie hry týchto chalanov. Keď sa k nim pridajú aj ostatné formácie, potom je vidieť kolektív plný chute a elánu, pozitívnej energie a krásnych pocitov na striedačke. Dnes to fungovalo u všetkých 20 hráčov na striedačke, chalani a aj Lily sa hecovali, tešili sa z každého gólu a bodu svojho, ale i spoluhráčovho. Nálada v družstve bola vysoko pozitívna, preto veríme, že v tom budú pokračovať, bez ohľadu na to, či sa bude vyhrávať, alebo prehrávať. Veď radosť z hry je jedným z cieľov v týchto vekových kategóriách.

A prečo tento výsledok letí do Chicaga? Lebo celá 5 HT pozdravuje asistenta Mareka, ktorý si plní možno detský sen a vybral sa za svojimi obľúbencami z NHL do Detroitu zo zastávkou v Chicagu. Marek uži si pobyt, poriadne fandi tam i nám a už čoskoro sa medzi nás vráť !!!