EMHL: Oslabená U9 doniesla z HOBY 4 body.

amh1

Dňa 25.10.2015 odohrala naša U9 ďalší turnaj EMHL, ktorý organizoval hokejový klub HOBA Bratislava.

Naše družstvo oslabila maródka, keď hneď štyria hráči zo základnej zostavy zostali doma v posteli. Mickovi, Emče, Miške a Kubovi prajeme skoré uzdravenie. Turnaja sa zúčastnili nasledovní hráči / hráčky:

Oliver Juhász, Jozef Hamran, Botka Samuel, Kuzma Lukáš, Lövinger Alex, Taricsová Kristína, Segiň Alex, Slobodník Samuel, Boťanský Jakub, Petráš Matej, Rybárik Dávid.

Do prvého zápasu s HOBA White Sharks sme nastúpili s veľkým odhodlaním zvíťaziť a aj keď sme odohrali vyrovnaný zápas, nedokázali sme využiť gólové príležitosti, čo sa naopak súperovi darilo takmer na 100%. Tento zápas by som charakterizoval, ako naše množstvo šancí a súperove góly. Súper vyťažil z minima maximum. Naším jediným strelcom bol nováčik v družstve Jakub Boťanský, a tak sme prehrali 1:5.

Do druhého zápasu s HOBA Blue Rockets sme nastúpili s chuťou odčiniť neúspech z prvého zápasu. Do brány sa postavil Jožko Hamran, opäť raz zatiahol roletu a vychytal ďalší shout-out svojej kratučkej brankárskej kariéry. Po 2. tretinách bol stav 0:0 a opäť sme mali šancí hádam aj za plný kýbeľ J. Goool sme si konečne zakričali až 4 a ½  min pred koncom zápasu, keď o náš gól sa postarala 2 lajna a Samko Slobodník. A aj keď sa súper snažil o vyrovnanie, my sme boli tí, ktorí gólom v posledných sekundách z hokejky nášho ďalšieho debutanta EMHL-ky, najmenšieho hráča na ľade, ale veľkého bojovníka Maťka Petráša, sme zvýšili vedenie na 2:0.

Za odvedený výkon musím pochváliť každého jedného hráča a aj našu Kiku, nakoľko oba zápasy odohrali s maximálnym nasadením. Verím, že ak by sme premenili všetky naše šance, tak sme mohli vyhrať obidva zápasy. No a prekvapenie prišlo na záver, keď našich malých hokejistov prišiel do kabíny osobne povzbudiť do ďalších tréningov Ľubo Višňovský, ktorý zaželal našej Lokomotíve veľa ďalších hokejových úspechov.

Norbert Lövinger, tréner U9

 

amh