EMHL U10: Modré blesky zatiaľ bez prehry

V aktuálnej hokejovej sezóne sme do tradičnej medzinárodnej súťaže EMHL postavili dve družstvá U10, aby zápasovú prax získalo čo najviac našich štvrtákov, doplnených o šikovných tretiakov. Družstvo Modré blesky tvoria hráči trénujúci v kategórii 5HT a Biele šípy hráči z tréningovej skupiny 4-3HT.

Úvodný turnaj absolvovali Modré šípy na domácej pôde 16.10. Prvý zápas sezóny sme proti Hamíkovu začali opatrne, keď po prvej tretine bol stav 3:2. V ďalšom priebehu sa však prebudili naši strelci a výsledok 15:3 nás skvele nabudil na ťažkého súpera, Tigrov z Viedne. Zvládli sme aj druhý duel, a po víťazstve 8:4 sme sa mohli sústrediť na najdôležitejší súboj dňa. Čakal nás súper z kategórie najsilnejších, UTE Budapešť, s ktorým sme vlani zaknihovali jedinú prehru v súťaži. Tento krát sa nám po veľmi ťažkom boji podarilo prehru odplatiť, a vyhrali sme 3:2. Parádny úvod do sezóny !

Na ďalší turnaj sme vycestovali 12.novembra do Viedne. S naším prvým súperom Vasas Budapešť sme už hrali viacero zápasov na turnajoch v Dunaújvárosi, ktoré boli vždy veľmi vyrovnané. Je to najväčší mládežníčky klub v Maďarsku, kde je hokej dlhodobo na vzostupe. Zápas sme začali zle a po prvej tretine sme prehrávali 0:2. Keď Samo znížil na 1:2, prebrali sme taktovku do svojich rúk, ale nedarilo sa nám premieňať šance. Počas zápasu sme mali výhodu troch samostatných nájazdov, ani jeden sme nepremenili. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš, a prehrávali sme 1:3. Ale naši chalani a baby nezložili zbrane a Mick znížil na rozdiel jediného gólu. Nakoniec dve minutý pred koncom zachránil dôležitý bod Fazi exportnou delovkou pod brvno, a tak sa zrodila zaslúžená remíza 3:3. V druhom zápase proti HKL Bratislava sme už boli jasne lepším družstvom a tak po víťazstve 12:3 sme zatiaľ bez prehry.

Ten slastný pocit radosti zo streleného gólu, ktorý je korením hokeja, si vychutnali už deviati hráči. A keďže sme skvelá partia, tak všetci ho prajeme na najbližšom turnaji aj Lianke. Tu je naša zostava: Dodi Hamran, Mick Vadkerti, Emča Tóthová, Alex Segiň, Luki Kuzma, Dávid Fazekaš, Kika Taricsová, Samko Slobodník, Alex Lövinger, Lianka Tomaštíková, Miška Senková.

 

Vlado Kuzma, vedúci družstva U10