EMHL U9: medaila sa výrazne priblížila !

20160312_151809_resized

V sobotu 12.3. naša U9 absolvovala predposledný turnaj EMHL v Ružinove, kde odohrala dva dôležité zápasy.

Keďže posledný deň pred turnajom nám ochoreli dvaja hráči základnej zostavy, tréner Norbi musel poskladať družstvo zo siedmich hráčov. Našťastie, naše obavy, či hráčom nebudú chýbať ku koncu turnaja sily, sa nenaplnili a všetci odohrali parádny turnaj.

Prvý zápas sme nastupovali proti zatiaľ nezdolanému družstvu Wien Tigers. Od začiatku sme vyleteli na súpera, ktorý chvíľami len zúfalo bránil, ale podržala ho skvelá brankárka, ktorá pochytala v prvej tretine všetky naše strely, keď súper ani raz nevystrelil na našu bránku. V druhej tretine prišla prvá strela na Dodiho a gól, 0:1. To bolo však zo strany tigrov všetko. My sme pokračovali v kanonáde a bolo len otázkou času, kedy padnú aj naše góly. Nakoniec tam padli 4 a Dodi už nepustil žiadnu strelu za svoj chrbát, takže tigre zaknihovali prvú prehru 1:4.

Druhý zápas proti Wien Capitals mal oveľa jednoznačnejší priebeh, aj keď paradoxne súper hral útočnejší hokej a oveľa častejšie ohrozoval našu bránku. Lenže Dodi opäť predviedol svoje kvality, a my sme zakladali smrtiace protiútoky, ktoré sme veľmi efektívne premieňali. Viedenčanom sme nasúkali 12 gólov a vyhrali 12:2.

Naša víťazná zostava s gólmi: brankár Dodi a hráči Mick 5, Samko B. 2, Kika 1, Alex L. 4, Samko S., Emča 1, Luki 3.

Budúci víkend nás čakajú posledné dva zápasy proti Piešťanom a HKL Bratislava. Držte nám všetci palce, aby sa nám vydarili, čím by sme boli v hre o celkove umiestnenie v prvej trojke. Zlatá skupina nám neunikne, a už teraz sa tešíme na záverečný turnaj u nás doma v Nových Zámkoch, dňa 2.apríla, na ktorý Vás srdečne pozývame !