Naši tretiaci nesklamali.

V sobotu 17.10. sa konal na našom zimáku prvý tretiacky turnaj SZLH. Čakali nás naozaj ťažkí súperi, veď posúďte sami: tradičný hokejový klub, kde vyrástol napr. Miro Šatan, HC Topoľčany, vlaňajší víťaz Orange cupu HK Ružinov 99, no a Slovan Bratislava netreba nikomu predstavovať. Ale naši tretiaci sa nezľakli a hneď v prvom zápase rozstrieľali HC Topoľčany jednoznančne 28:5, keď strelecky sa zaskvelo hneď niekoľko hráčov: štvorgoloví Samo Botka a Luki Kuzma, trojgoloví Alex Segiň, Marcus Šarfický, Máté Kuczman a Ati Nagy. Ďalšie góly pridali Emča Tóthová, Samo Slobodník, David Fazekas, Samo Jančovič, Riško Masaryk a Jakub Abrman.
Na druhý zápas proti Ružinovu sme nastupovali s rešpektom. Aj keď do polovice zápasu sme držali so súperom krok, nakoniec sme museli uznať kvality súpera, ktorý nás väčšinu zápasu držal v bezpečnej vzdialenosti od ich bránky a púšťal len do minima šancí.
HK Nove Zámky : HK Ružinov 99 5:9
Naše góly: Samo Botka, Alex Segiň, Riško Masaryk 2, Atilla Nagy
Na záverečný zápas o druhé miesto sme nastúpili proti najslávnejšiemu slovenskému klubu Slovan Bratislava. A bol to naozajstný boj o každý centimeter ladu. V tomto zápase sa zaskvelo naše B-ko, keď hneď v úvode strelilo tri góly a fantasticky zachytal nováčik v brané Jožko Hamran, ktorý zatiahol roletu a vychytal už svoj druhy shut-out túto sezónu. A-čko hralo dokonca veľmi vyrovnaný zápas a prehralo o jediný gól, takže po záverečnom hvizde sme mohli oslavovať celkove víťazstvo v zápase a druhé miesto na kvalitne obsadenom turnaji.
HK Nove Zámky : Slovan Bratislava 5:3
Naše góly: Alex Segiň, Samo Slobodník, Samo Jančovič, Máté Kuczman, Kika Taricsová
Gratulujeme celému družstvu, aj trénerom Martinovi a Oskarovi k striebornej medaili a ďakujem všetkým rodičom za pomoc a bezchybný priebeh celého turnaja.

Vlado Kuzma, vedúci družstva

3ht