Po minuloročnom druhom mieste prišlo teraz historické víťazstvo.

nznz

Priatelia, to čo sa nepodarilo Vikimu s Domčom a spol, podarilo sa Kodesovi s Krištofom a spol. Naši štvrtáci konečne prelomili smolu a vyhrali hneď prvý turnaj štvrtákov organizovaný SZLH a na domácom ľade. Obsadenie turnaja dávalo badať, že to bude boj, veď Nitra i Partizánske patria v týchto kategóriách už dlhšiu dobu medzi TOP družstvá a z Levíc idú chýry ako poctivo sa mládeži venujú od ranného veku. Zápasy boli na vysokej úrovni a chlapci a dievčatá predviedli obojstranne perfektné zápolenie o dobitie brány súpera. Z týchto súbojov vyšla najúspešnejšie naša Lokomotíva, keď všetky tri zápasy vyhrala.

Prvý zápas s Nitrou bol vzácne vyrovnaný a ako sa neskôr ukázalo aj rozhodujúci. Súper mal lepší B tím, my A tím, ale stále sme si držali odstup. Aj keď v závere to Nitra doťahovala a troma gólmi sa priblížila na rozdiel jediného gólu, Martin s Oskarom našich usmernili tak, aby nám v samom závere víťazstvo neušlo. A tak HK NZ- HK NR 10:9.

Druhý zápas s Partizánskym sa niesol od začiatku v nervóznej atmosfére, keď súperovi tréneri nemohli uveriť vlastným očiam, čo to Lokomotíva predvádza, keď sa naši hráči preháňali pomedzi ich. Súper sa zmohol len na 2 góly, my na 10 a aj v B-čku aj v A-čku sme svoje mini zápasy jasne vyhrali. Strelecky v A-čku zabral Kodes so štyrmi gólmi a v B-čku Emča s dvoma.

Tretí zápas sme odohrali s Levicami a tu bola hra jednoznačne v našej réžii a konečné skóre 21:5 to aj dokazuje. Húževnatý súper vládal držať krok len pár minút. Pripísali sme si na turnaji tretie víťazstvo a teda bez straty bodu sme turnaj vyhrali.

Nedá nám nenapísať o škvrne na turnaji, keď tréner Partizánskeho bol znechutený z prehry až tak, že po divadielku nechal nastúpiť všetkých hráčov nášho A tímu, nechal im zložiť prilby a konfrontoval hráča po hráčovi. Bolo to ponižujúce, ale nemali sme s tým problém. Odkazujeme tomuto trénerovi, že turnaje SZLH štvrtákov zastrešujú mandantní tréneri SZLH a chceli by sme vidieť jedného z nich, ktorý by svoju licenciu riskoval kvôli nasadeniu piataka medzi štvrtákov, čím by porušil pravidlá a riskoval by svoju licenciu. Skôr naopak, pozývame tohto pána, nech sa príde pozrieť na náš tréningový proces v tejto kategórii, za ktorým si stojíme, že je postavený na nadštandardnej úrovni v klubových rozmeroch. Toto víťazstvo nepatrí len tejto generácii, ale aj tým pred tým, ktorí ťahali týchto mladších kamarátov za sebou a práve oni získavali tieto cenné skúsenosti, ktoré teraz využili do bodky.

Konečné poradie na turnaji:

  1. HK Lokomotíva Nové Zámky
  2. HK Nitra
  3. HK Iskra Partizánske
  4. HK Levice

V našom družstve nastúpila až 1/5 dievčat: Lily, Miška, Kika a Emča a stojí za zmienku, že svoje miesto medzi chlapcami si zastali. Lily už roky dokazuje, že cez ňu v obrane neprejde len tak hocikto, Emča ukázala ťah na bránu a Kika s Miškou boli obrovskou oporou v obrane v B družstve. Všetkým hráčom i hráčkam gratulujeme k historickému víťazstvu a trénerom odkazujeme: LEN TAK ĎALEJ !

Erich Tóth, manažér mládeže HK