Prvé zápasy našich najmenších

V sobotu 7.11.2015 naši najmenší hokejisti miesto ranného tréningu odohrali dva

priateľské zápasy s chlapcami s HK Ružinov Bratislava. Tréner Maroš Tomaštík nominoval

na tento zápas deväť chlapcov z kategórie prípravka a družstvo doplnil šiestimi osemročnými

hokejistami z kategórie 3/4. Chlapci z Bratislavy mali výškovú a vekovú prevahu, ale

i napriek tomu sme sa všetci veľmi tešili na náš prvý ozajstný zápas a chlapci si na „ostro“

mohli vyskúšať všetky zručnosti, ktoré sa naučili na tréningoch.

Po vykorčuľovaní na ľadovú plochu ako i v šatni bolo na našich chlapcoch badať pocity

napätia, nervozity, ale i obrovského nadšenia a zápalu. Po bojovom pokriku pred začiatkom

zápasu, naši hokejisti začali zápas s nasadením a v úvode sa im podarilo streliť tri góly avšak

treba povedať, že bravúrny výkon podal náš brankár Oliver Juhás, ktorý viacerými zákrokmi

zlikvidoval šance súpera. Následne sa hra vyrovnala a padli ďalšie góly na jednej, či druhej

strane, zápas bol až do tretej tretiny nerozhodný s výsledkom 4:4 kde sa nám v závere

podarilo samostatným nájazdom vsietiť gól a tak vyhrať náš prvý zápas s výsledkom 5:4 pre

domácich.

Strelci gólov: 2-Pirohár, 1-Porubčan, 1-Melichárek, 1- Dubec

Po prestávke naši chlapci s nasadením nastúpili na druhý zápas proti rovnakému súperovi,

kde sa striedal jeden útok za druhým avšak brankári na oboch stranách zlikvidovali všetky

strelecké pokusy. Hokejistom z HK Ružinov sa podarilo v priebehu druhej tretiny streliť gól,

ktorý sa na konci zápasu ukázal ako víťazný a po sčítaní oboch výsledkov sme s našim prvým

súperom remizovali 5:5.

Všetkých chlapcov treba pochváliť za nasadenie a bojovnosť, ako i rodičov za

povzbudzovanie. Vďaka patrí i nášmu súperovi z HK Ružinov a v neposlednom rade

i trénerovi Marošovi Tomaštíkovi.

HK Lokomotíva Nové Zámky – HK Ružinov Bratislava 5:5

Nominácia za HK Lokomotívu NZ: Oliver Juhás /brankár/, Oliver Svorad, Filip Porubčan,

Matej Petráš, Jakub Boťanský, Lili Tomaštíková, Martin Kyselica, Martin Kyjánek, Teo

Pirohár, Šimon Belányi, Roman Dubec, Teo Štern, Oliver Tomaštík, Timotej Melichárek,